آموزش

معنی ایموجی ها در شبکه های اجتماعی ، هر شکلک چه معنی دارد

ایموجی (emoji) که به اسم های مانند شکلک، صورتک هم شناخته می‌شدند هر کدام مفهوم متفاوتی دارند. اگر میخواهید معنی ایموجی ها در شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام، واتساپ، تلگرام، فیس‌بوک، اس ام اس و سایر پیام‌رسان‌ها را بدانید، تا انتهای این مطلب با مسترنکست همراه باشید تا باهم معنی ایموجی ها را بررسی کنیم.

ایموجی یا شکلک در واقع تصاویر مفهومی که معمولا در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها به جای کلمات استفاده می شوند. در حال حاضر نیز بیش از 1000 ایموجی فعال وجود که هر کدام معنی و کاربرد متفاوت دارند. البته ممکن است ناخواسته به دلیل ندانستن معنی ایموجی ها یا کوچک بودن سایز آنها در موبایل خیلی از شکلک هایی که به صورت روزمره استفاده می‌کنیم در جای خودشان استفاده نشوند کهبا خواندن این مطلب تا انتها مشکلتان حل خواهد شد.

حتما برای شما هم جالب است که معنی دقیق ایموجی ها جدید را بدانید. در ادامه لیست Emoji ایموجی یا با تلفظ صحیح تر اموجی ها به همراه معنی دقیق آنها را شرح داده ایم. اگر پیشنهادی برای اضافه شدن به این لیست داشتید حتما با ما در بخش نظرات میان بگذارید.

واتساپ یکی از پرکاربردترین اپلیکشن های پیامرسان هست که در ایران هم طرفداران زیادی دارد. از آنجایی که نصب واتساپ دوم بر روی گوشی های اندرویدی و iOS کمی مشکل است میتوانید آموزش نصب واتساپ دوم به صورت ساده در این لینک ببینید.

معنی ایموجی ها در شبکه های اجتماعی

 

 

ایموجی میمیون که چشم هایش را گرفته است

ایموجی میمونی که چشم هایش رو گرفته است

معنی ایموجی میمون که چشم هایش را گرفته که یکی از سه میمون خردمند در فرهنگ ژاپنی است به مفهوم “چیز بد رو ندیدن” یا “نگاه نکن” است. این ایموجی پرکاربرد زمان هایی که از دیدن تصویر یا چیزی خجالت میکشید استفاده می شود.

 

 

 

ایموجی میمیون که گوش هایش را گرفته است

معنی ایموجی میمیون که گوش هایش را گرفته است

معنی ایموجی میمون که گوش هایش را گرفته که یکی دیگر از میمون های خردمند ژاپنی است، یعنی “نشنیدن چیز بد“. این ایموجی پرکاربرد، زمان هایی که طرف مقابل چیزهای بدی میگوید و شما از شنیدن آن خجالت میکشد استفاده می شود.

 

 

 

ایموجی میمیون که جلوی دهانش را با دست را گرفته است

معنی ایموجی میمون که جلوی دهانش را گرفته است

معنی ایموجی میمون که با دست جلوی دهانش را گرفته بسیار جالب است. در حالت کلی این شکلک به معنی “نگفتن چیز بد” است و مفاهیمی مثل “از گفتن چیزی خجالت میکشم” و “راز نگه داری است“. علاوه بر این موارد زمان هاییکه حرف اشتباهی زدید که نباید میگفتید میتوانید از این ایموجی استفاده کنید.

 

 

 

ایموجی ناراحت با یک قطره (استرس)

معنی ایموجی ناراحت با یک قطره

این شکلک 😥 گریه نمی کند! بلکه در “نااُمیدی و استرس” به سر می برد! معنی این ایموجی پر کاربرد در بسیاری از موارد، ناامیدی و استرس است و آن قطره اشک نیست بلکه عرق سرد است!

 

 

 

ایموجی پوکر فیس

معنی ایموجی پوکر فیس

ایموجی پوکر فیس یا چهره خنثی به معنی “بی احساسی نسبت به موضوع” و یا حتی “ناخوشایند بودن موضوع” است.

 

 

 

ایموجی بدون دهان

معنی ایموجی بدون دهان

معنی ایموجی بدون دهان به مفهوم “سکوت” است، اما مواردی مثل “حرفی برای گرفتن ندارم“، “تعجب و بهت“، “تاسف” و حتی “کم آوردن” است. باید دقت کنید این اموجی بار منفی داشته و می تواند گاهی حس منفی را به طرف مقابل منتقل کند.

 

 

 

ایموجی صورت با بخار سفید (متکبر)

معنی ایموجی با بخار سفید یا صورت متکبر

معنی ایموجی صورت با بخار سفید (متکبر) 😤 خشم و نفرت نیست، بلکه از آن برای مواردی استفاده می‌شود که بخواهیم “برتری خودمان نسبت به طرف مقابل” را به رخ بکشیم. در واقع این ایموجی، ایموجیِ تحقیر و کوچک کردن طرف مقابل و نشاندهنده “تکبر” است.

 

 

 

ایموجی صورت وارونه یا لبخند وارونه

معنی ایموجی صورت وارونه یا لبخند وارونه

معنی ایموجی صورت وارونه یا لبخند وارونه نسبت به طرف مقابل متفاوت است و در کل به معنی “منو جدی نگیر” است. از این ایموجی زمان های که قصد شوخی کردن و گفتن حرف های غیرجدی را دارید میتوانید استفاده کنید.

 

 

 

ایموجی با یک ابروی بالا رفته

ایموجی با یک ابرو بالا

این شکلک یعنی ایموجی صورت با یک ابروی بالا رفته می‌تواند برای بیان شکاکیت، شک و عدم باور یا “عدم پذیرش موضوعی” مورد استفاده قرار گیرد. همچنین زمان‌هایی که از طرف مقابل پرسش می‎کنید و به دنبال یک جواب قانع کننده هستید نیز می‌توانید از این اموجی استفاده کنید.

 

 

 

ایموجی انگشتان متقاطع (گره خورده)

معنی ایموجی انگشتان بهم پیچیده یا انگشتان متقاطع

ایموجی انگشتان متقاطع یا گره خورده به معنی “آرزوی موفقیت” برای طرف مقابل داشتن است.

 

 

 

ایموجی انگشت کوچک، اشاره و شست

معنی ایموجی دست انگشت کوچک، اشاره و شست

جالب است بدانید که معنی ایموجی 🤟 در فرهنگ آمریکایی، یعنی ایموجی نشان دادن همزمان انگشت کوچک و اشاه و شست، نشان دادن عبارت «I Love You» و “دوست داشتن” است. در ایران می‌توانید از آن برای زمان‌هایی که می‌خواهید به طرف مقابل احساس مثبت منتقل کنید استفاده نمایید.

 

 

 

ایموجی انگشت شست و انگشت کوچک

معنی ایموجی شست و انگشت کوچک

معنی ایموجی شست و انگشت کوچک «تماس گرفتن» است. هنگامی که مکالمه می‌خواهید بگویید که طرف مقابل لا شما تماس بگیرد و یا برعکس میخواهید بگویید با شما تماس میگیرم میتوانید از این ایموجی استفاده نمایید.

 

 

 

ایموجی دو کف دست روبرو

معنی ایموجی دو کف دست روبروی هم

ایموجی دو کف دست روبرو زمانی استفاده می شود که میخواهید خوشحالی و هیجان را نشان دهید و به معنی “بزن قدش” هست. این ایموجی را برای بالا بردن انگیزه طرف مقابل نیز میتوانید استفاده کنید.

 

 

 

ایموجی مشت

معنی ایموجی مشت

ایموجی مشت به معنی “قدرت” و “توانایی” است. زمانی به طرف مقابل مفهومی مثل با قدرت جنگیدن را نشان دهید میتوانید از این ایموجی استفاده کنید.

 

برای بهبود عملکرد این مطلب امتیاز بدهید.
[کل: 6 میانگین: 3.3]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا