کوهنوردیورزش و سفر

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی 2021

معرفی بهترین کاپشن های کوهنوردی بازار و پیشنهاد بهترین آنها

کاپشن و بادگیر کوهنوردی یکی از ضروری ترین پوشاک های ورزش کوهنوردی است. که این ضرورت بیشتر در فصل زمستان و فصل های بارانی مانند پاییز و بهار به چشم می آید. تقریبا هر ورزشی لباس مخصوص خودش را دارد. کوهنوردی نیز یک ورزش بیار انرژی بخش است که از این قاعده مستثنی نیست. کاپشن ها و بادگیر های کوهنوردی دارای خصوصیاتی هستند که آنها را از دیگر کاپشن ها متمایز میکنند.

اما تشخیص کیفیت این کاپشن ها بسیار پیچیده است. از این رو مسترنکست در این مطلب تلاش کرده تا معرفی کاملی از این کاپشن ها و بادگیر ها داشته باشد و بهترین های آنها را معرفی کند، تا بهترین ها را بخرید و در کوهنوردی و طبیعت گردی از پوشیدن آن لذت ببرید.

 

 

مشخصات کاپشن و بادگیر کوهنوردی

 

  • بادگیر کوهنوردی:

بادگیر کوهنوردی پوشاکی است که از نفوذ باد سرد تا حدودی جلوگیری میکند. یعنی پوشاکی سبک است که باید زیر آن لباس گرم بپوشید. پس باید از لحاظ سایز مقداری گشاد باشد تا به راحتی بتوانیم زیر آن لباس بپوشیم. به طوری که مانع حرکت آزادانه دست ها نشود. بادگیر کوهنوردی دارای کلاه و یک نقاب پرای پوشاندن گردن هستند که قابلیت جمع شدن در زیر یک جیب کوچک را نیز دارند. دور تا دور کلاه و دوره نقاب و گردنی کلاه باید دارای کش هایی برای گت کردن وجود داشته باشد تا به راحتی جمع شود و از خیس شدن بدن در زیر باران نیز جلوگیری کند.

کلاه بادگیر نیز باید سایزی بزرگتر داشته باشد. تا بتوانیم زیر آن از کلاه ایمنی نیز استفاده کنیم. در طراحی بادگیر کوهنوردی باید دسترسی راحت به جیب ها، هواکش در زیر بغل، گت دور مچ دست و همچنین استحکام بالای درز ها برای جلوگیری از نفوذ آب باید به خوبی رعایت شده باشد تا محصول کاملا استاندارد و حرفه ای باشد.

  • کاپشن کوهنوردی:

کاپشن های کوهنوردی غالبا باید دارای رنگ هایی مانند نارنجی، آبی، قرمز و فسفری باشند. از رنگ نارنجی و قرمز بیشتر در دل طبیعت سبز استفاده میشود و فسفری و آبی بیشتر در برف و کوه. تا به راحتی در میان رنگ های سفید و خاکستری کوهستان قابل تشخیص باشند.

طراحی کاپشن ها باید به گونه ای باشد که دست در راحت ترین حالت خودشان بتوانند حرکت کنند، در واقع جلوی دست و پا را نگیرد. تعداد جیب ها  قرارگیری و دسترسی مناسب جیب ها از دیگر نکات مهم در کاپشن کوهنوردی میباشد. جیب ها باید در جایی قرار بگیرند که به راحتی بتوانید وسایلتان را درون آن ها جای بدهید و در مواقع نیاز به آن دست پیدا کنید.

مهمترین مشخصه کاپشن کوهنوردی جنس آن است. کاپشن کوهنوردی باید کاملا عایق بوده و مانع خوبی در برابر هدر رفت گرما و رطوبت باشد. کاپشن ها معمولا با الیاف سبک مصنوعی یا پر غاز و اردک ساخته میشوند.

 

در کل یک کاپشن یا بادگیر کوهنوردی خوب باید:

  • دارای جیب ها و زیپ های ضد آب باشد.
  • جیب های باید کمی بالا باشند تا کیف کمری روی آن ها بسته نشود.
  • دوپوش باشد.( دارای یک لایه گرم کننده و یک لایه بادگیر)
  • قدش کوتاه نباشد.
  • کاملا ضد آب باشد و پشت زیپ ها نیز آستر داشته باشد.
  • و …..

 

بهترین برند کاپشن کوهنوردی کدام است؟

برند های زیادی در زمینه تولید کاپشن و بادگیر کوهنوردی وجود دارد که کارهای با کیفیت را نیز تولید می کنند.  که از معروف ترین این برند های کاپشن میتوانیم به برند کلمبیا، نورث فیس، هامتو، جک ولف اسکین و … اشاره کرد. این برند ها در طی سالیان زیاد توانسته اند اعتماد اکثریت کوهنوردان و طبیعت گردان را به خودشان جلب کنند.

 

نکته: کاپشن کوهنوردی از جمله تجهیزات کوهنوردی است که باید کمی بیشتر هزینه کنید و بهترین را بخرید.

 

 

 

در ادامه لیستی از بهترین کاپشن ها و بادگیر های کوهنوردی را که رضایت بیشتری را در بین کاربران به خود اختصاص داده اند و مورد بررسی مسترنکست قرار گرفته اند به شما معرفی خواهیم کرد. تا در انتها بهترین کاپشن یا بادگیر کوهنوردی را انتخاب کرده و برای خود و عزیزانتان خریداری کنید.

 

 

کاپشن کوهنوردی نورث فیس مدل SUMMIT SERIES

کاپشن دوپوش

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه نورث فیس مدل SUMMIT SERIES

این کاپشن نورث فیس یکی از بهترین و محبوبترین کاپشن های کوهنوردی است. طراحی این کاپشن با رنگ قرمز آجری بسیار زیبا و سرزنده شده است. این کاپشن دو رو و کاملا ضد آب است. یقه آن به سه حالا ایستاده، گرد و برگردان در می آید. در ناحیه مچ دست و دور صورت دارای کش های گتر است که از نفوذ باد به درون آن و از دست رفتن گرمای بدنتان جلوگیری می کند.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه نورث فیس مدل SUMMIT SERIES از دیجی کالا

 

 

 

کاپشن کوهنوردی نورث فیس مدل wild

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه نورث فیس مدل wild

این کاپشن نورث فیس North Face از جنس پلی استر ساخت شده است. طراحی به صورت بادگیر و حجیم آن باعث شده تا استفاده ی مناسبی برای کوهستان و کوهنوردی داشته باشد. این کاپشن دارای آستین انگشتی است که نصف دستان شما را میپوشاند اما کارایی آن بیشتر برای جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل بادگیر است.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه نورث فیس مدل wild از دیجی کالا

 

 

 

کاپشن کوهنوردی جک ولف اسکین مدل a3

کاپشن و بادگیر حرفه ای کوهنوردی

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه جک ولف اسکین مدل a3

کاپشن دوپوش جک ولف اسکین ساخته شده برای کوهنوردی. این کاپشن به صورت یک پوش از جنس پلار برای گرم نگه داشتن بدن و پوش دیگر، بادگیر از جنس پلی استر ساخته شده است. تا در برابر شدیدترین بادهای سرد هم مقاوم باشه و هیچ نفوذ سرمایی رو حس نکنید. این کاپشن حرفه ای را در واقع میتوانید به سه حالت، پلار ( گرمکن) در زمان هایی که بارندگی وجود ندارد و هوا کمی خنک است، بادگیر ضد باران، در زمان هایی که هوا بارانی است اما زیاد سرد نیست مانند فصل بهار و به صورت اتصال این دولایه در فصل زمستان استفاده کنید.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه جک ولف اسکین مدل a3 از دیجی کالا

 

 

 

کاپشن هامتو مدل 20202A-2

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه هامتو مدل 20202A-2

کاپشن مردانه هامتو از جنس پلی استر ساخته شده و الیاف داخلی آن پر است. در واقع کاپشن هامتو به شدت ضد آب و گرم است.  این کاپشن با طراحی مناسب در کلاه، جیب ها، گتر مچ دست و مقاومت در برابر نفوذ آب و باد میتواند به عنوان یک کاپشن و بادگیر کوهنوردی استفاده شود. کلاه این کاپشن قابل جدا شدن است و میتوانید آن را به صورت روزمره نیز استفاده کنید.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه هامتو مدل 20202A-2 از دیجی کالا

 

 

 

کاپشن کوهنوردی جک ولف اسکین کد SA-2298

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه جک ولف اسکین کد SA-2298

این کاپشن زیبای کوهنوردی جک ولف اسکین از جنس پلی استر ساخته شده است. این کاپشن با الیاف مصنوعی پر شده که میتوان به عنوان بادگیر روی آن حساب باز کرد. این کاپشن به طوری بزرگ طراحی شده که بدن و دست های شما در آن احساس راحتی بکند. این کاپشن دارای یقه در دو حالت ایستاده و گرد است و یقه آن نیز به راحتی قابل جدا شدن می باشد.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه جک ولف اسکین کد SA-2298 از دیجی کالا

 

 

 

کاپشن کوهنوردی نورث فیس مدل SUMMIT SERIES

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه نورث فیس مدل SUMMIT SERIES 2

این کاپشن به صورت دو پوش طراحی شده است. پوش اول از جنس پلار بوده که می توانید آن را در روزهایی که هوا کمی سرد است ولی بارانی نمیبارد استفاده کنید. و پوش بادگیر آن را نیز میتوانید در روزهای بارانی نه چندان سرد استفاده کنید. اما دو پوش را با هم زمانی که استفاده خواهید کرد که هوا بسیار سرد باشد. بادگیر کوهنوردی این کاپشن در برابر نفوذ آب و باد سرد بسیار مقاوم است.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه نورث فیس مدل SUMMIT SERIES از دیجی کالا

 

 

 

بادگیر کوهنوردی مردانه کچوا مدل Q-4479

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه کچوا مدل Q-4479

بادگیر کوهنوردی کچوا از جنس پلی استر و به صورت آزاد ساخته شده است. این کاپشن فرمی معمولی و دارای سه جیب بیرون و یک جیب داخلی است. این کاپشن کلاه دار از مقاومت خوبی در برابر سرما و برخوردار است ماما به تنهایی نمیتواند گرمای بندتان را حفظ کند و بیشتر وظیفه ی محافظت از شما در برابر وزش و نفوذ باد سرد را دارد. پس پیشنهاد میکنیم که زیر این بادگیر، حسابی لباس بپوشید.

مشاهده جزئیات و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه کچوا مدل Q-4479 از دیجی کالا

 

 

 

کاپشن سارزی مدل badi_M.e.s_01

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه سارزی مدل badi_M.e.s_01

کاپشن کوهنوردی ارزان قیمت سارزی از رویه ای به جنس نخ و پلی استر ساخته شده است. این کاپشن با الیاف پشم شیشه پر شده است تا از هدر رفت گرما و رطوبت به خوبی جلوگیری کند. بنابر نظرات کسانی که این کاپشن را خریداری کرده اند از لحاظ گرم بودن بسیار خوب است. بادگیر مشکی پفی براق، اگر همان چیزی است که دنبالش هستید در خریدش شک نکنید.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه سارزی مدل badi_M.e.s_01 از دیجی کالا

 

 

 

کاپشن ماموت مدل MA-255

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه ماموت مدل MA-255

ماموت یک برند نام آشناست. کاپشن دوپوش ماموت هم از یک لایه پلار و یک لایه پلی استر استفاده کرده تا در برابر شدیدترین سرما ها به خوبی بتونه جواب گو باشه. طراحی پلار برای یک بادگیر کوهنوردی یکی از عاقلانه ترین کارهای طراحان لباس بوده تا درد سر انتخاب لباس گرم برای پوشیدن در زیر بادگیر رو به راحتی از بین ببرند. پلار به راحتی گرما و رطوبت بدنتون رو حفظ میکنه.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه ماموت مدل MA-255 از دیجی مکالا

 

 

 

 

 کاپشن ولوت ریپابلیک مدل N9908061-115

بهترین بادگیر و کاپشن کوهنوردی - کاپشن کوهنوردی مردانه ولوت ریپابلیک مدل N9908061-115

این کاپشن از پارچه ی ویند استاپر به رنگ یشمی ساخته شده است. ویند استاپر ( نگه دارنده ی باد) یا همان بادگیر خودمان. زیپ های این کاپشن ضدآب به صورت لعاب دار طراحی شده است. کلاه این بادگیر دارای لبه ایست که از پاشیدن برف و باران بر روی صورت شما جلوگیری خواهد کرد. باید بدانید که جنس این کاپشن کاملا ضد چروک است و شما همیشه خوش تیپ خواهید بود. لایه خارجی پارچه از جنس نایلون، لیه میانی ممبران با قابلیت تنفس و لایه ی داخلی آن پلار است که وظیفه ی گرم کردن بدن را بر عهده دارد. این کاپشن همچنین دارای خاصیت تنفس یک طرفه است که برای کوهنوردی بسیار مناسب است.

جزئیات بیشتر و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه ولوت ریپابلیک مدل N9908061-115 از دیجی کالا

 

 

برای نوشتن مقاله « بهترین کاپشن و بادگیر کوهنوردی » این کارها انجام شده است.

30 ساعت تحقیق | بیش از 200 کاپشن و بادگیر بررسی | بالغ بر 1000 نظر و رای مشتری در نظر | 4 مقاله مرتبط مطالعه.

 

شما هم میتونید در مورد این مطلب نظر بدین و یا پیشنهاد و تجربه خودتون رو از کوهنوردی با ما در بخش نظرات در میون بذارید.

ضمنا اگر برای خرید کاپشن و بادگیر و یا هر وسیله ی کوهنوردی دیگر، نیاز به کمک دارید اون رو در بخش نظرات بنویسید. تا در اسرع وقت بهترین راهنمایی رو در اختیار شما بذاریم و چند گزینه ی خوب رو به شما پیشنهاد بدیم.

کوله پشتی به عنوان مادر تجهیزات کوهنوردی به حساب میاد، همچنین یک کفش مناسب کوهنوردی میتونه سفر رو لذت بخش تر بکنه، که انتخاب درست هر دوی اونها از اهمیت بالایی برخورداره. ما پیشنهاد میکنیم برای مطمئن ترین انتخاب سری به « بهترین کوله پشتی کوهنوردی » و « بهترین کفش کوهنوردی » بزنید.

 

مستر نکست بهترین تجهیزات کوهنوردی رو با بهترین راهنمایی و مشاوره برای خرید اینترنتی و فیزیکی برای شما تهیه کرده که برای دسترسی به اون سری به مطلب « بهترین تجهیزات کوهنوردی » بزنید، تا بهترین ها رو انتخاب کرده و از سفر کوهنوردی و طبیعت گردی لذت ببرید.

 

 

برای بهبود عملکرد این مطلب امتیاز بدهید.
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا