اسباب بازی

10 تا از محبوب ترین پازل ها برای خرید

لیست بهترین و محبوبترین پازل ها هم برای بزرگسالان و هم کودکان

اگر به دنیای پازل ها علاقه مند هستید و قصد خرید یک پازل عالی برای سرگرمی خود یا فرزند دلبندتان را دارید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید. چون در این مقاله از مسترنکست میخواهیم شما را با 10 تا محبوب ترین و بهترین پازل های حال حاضر آشنا کنیم. پازل هایی که حل آنها میتواند هم برای شما و هم کودکان بسیار جذاب باشد.  با مسترنکست همراه باشید.

اکثر ما از دوران کودکی با پازل ها آشنا هستیم. ولی حالا بیشتر آنها تغییراتی کرده اند.
قبل از اینکه 10 تا از محبوب ترین و بهترین پازل ها را معرفی کنم می خواهم کمی درباره ی آنها توضیح بدهم.

حل پازل برای کودک چه فوایدی دارد؟

حل پازل برای کودک، در تربیت آن نقش موثری میتواند داشته باشید و مزایایی مانند رشد مهارت‌های او را به همراه خواهد داشت. با کمی تحقیق متوجه خواهیم شد که حل پازل برای کودک فوایدی دیگر مثل تقویت نوشتن و عزت‌نفس کودک خواهد شد. حتما یک پازل برای کودکتان تهیه کنید تا نتایج شگفت‌انگیز آن را از نزدیک ببینید. افزایش عزت نفس، بهبود یکپارچگی حسی، بهبود و تقویت حافظه و کمک به کودک با هدف گذاری از دیگر مزایا بازی پازل برای کودکان است.

 

کمی بیشتر درباره ی پازل ها بدانیم

پازل یا معما یک نوع سرگرمی است و شامل هر نوع معمای سرگرم کننده می شود. یکی از انواع این پازل ها Jigsaw Puzzle یا پازل منبّت کاری شده است که در ایران به صورت عام به آن لفظ پازل اطلاق می شود. این نوع پازل شامل تکه های ریزی می باشد که ممکن است در اطراف برآمدگی و یا فرورفتگی داشته باشد که هر برآمدگی می تواند در فرورفتگی ِ تکه ی مناسبی قرار گرفته و محکم گردد و در نهایت استحکامی بین قطعات ایجاد می شود. بر روی هر تکه قسمتی از یک تصویر بزرگ قرار دارد که با قرار گرفتن در کنار سایر قطعات تصویر اصلی کامل شده و پازل به اتمام می رسد.

پازل های منبتی در ابتدا بر روی چوب ساخته می شدند به طوری که بر روی چوب ، عکس یا نقاشی چاپ می شد و سپس با اره ی مویی ( JigSaw ) آن را برش می دادند . امروزه تولید کنندگان پازل تصاویر را روی مقوا و کاغذ مخصوص این کار چاپ می کنند تا سریعتر و ساده تر و ارزانتر بتوانند آن را تولید کنند. تصاویر پازل ها می تواند مناظر طبیعی، ساختمان ها، حیات وحش و یا هر چیزی باش . امروزه کپی تابلو های معروف جهان مانند مونالیزا، ونوس و …. که بر روی پازل ها چاپ می شوند طرفداران بسیاری دارد. برخی از شرکت ها تصاویر دلخواه شما را به صورت پازل درآورده و به شما ارائه می کنند که البته چندان هم ارزان تمام نمی شود.

جان اسپیلسبری John Spilsbury نقشه ساز و حکاک اهل لندن اولین کسی بود که پازل های منبتی را به صورت تجاری به فروش رساند. ( حدود سال ۱۷۶۰ )

پازل ها معمولا به صورت ۵۰۰ تکه ۱۰۰۰ تکه ۲۰۰۰ تکه و حتی بیشتر تولید می شوند که ۱۰۰۰ تکه ی آنها معمول تر است و بیشتر مورد استقبال است . با این حال بزرگترین پازل ساخته شده تا چند سال ِ پیش به تعداد ۲۴ هزار تکه می باشد که ابعاد آن در نهایت به ۴۲۸X157 Cm می رسد و ساخت شرکت Educa اسپانیا بود.

 

و حالا که با دنیای پازل ها بیشتر آشنا شدیم، در ادامه 10 تا از بهترین پازل  و البته بهتر است بگویم محبوب ترین پازل ها  از نظر پازل بازهای ایرانی را معرفی میکنیم و آنها را به صورت شمارش معکوس معرفی می کنیم.

 

#10 پازل 1000 تکه ترنم طرح نقاشی فرشچیان

پازل 1000 تکه ترنم طرح نقاشی فرشچیان مسترنکست

ویژگی ها (کیفیت بالا، داشتن ساک برای پازل)
محتویات بسته (یک عدد پازل 1000 تکه، یک عدد کیسه پازل)
قیمت کمتر از 100000 تومان

زیبایی بیش از حد طرح استاد فرشچیان زیبایی خاصی به پازل داده است. اگر یک دکور هنری برای اتاق یا محل کار خود می خواهید بهترین پیشنهاد این است.

 

 

#9 پازل 2000 تکه ایران پازل طرح دوچرخه و طبیعت

پازل 2000 تکه ایران پازل طرح دوچرخه و طبیعت مسترنکست

ویژگی ها (جنس مناسب)
سایر توضیحات (به همراه کیسه پازل، دارای راهنمای عددی)
سایر توضیحات (به همراه کیسه پازل، دارای راهنمای عددی)
قیمت کمتر از 100000 تومان

اگر یک سرگرمی طولانی می خواهید که حدود 48 ساعت وقت بگیرد و طرح دکوری خاصی باشد من جای شما بودم این را بر می داشتم.

 

 

#8 پازل 1000 تکه ترنم طرح برج ایفل

پازل 1000 تکه ترنم طرح برج ایفل مسترنکست

ویژگی ها (ابعاد بزرگ، تصویر خوب)
محتویات بسته (به همراه یک عدد کیسه پازل ترنم)
قیمت کمتر از 100000 تومان

این پازل ابعاد بزرگ تری نسبت به بقیه ی پازل ها دارد و قیمت خوبی نسبت به کیفیتش دارد تصویر زیبای این پازل یاد آور برج ایفل هست که به صورت سیاه و سفید است.

 

 

 

#7 پازل 1000 تکه فاکس پازل طرح صرف نهار بر فراز آسمانخراش کد 62300

پازل 1000 تکه فاکس پازل طرح صرف نهار بر فراز آسمانخراش کد 62300 مسترنکست

ویژگی ها (خیلی خیلی سخت)
محتویات بسته (خود پازل)
قیمت نزدیک 100000 تومان

طرح پازل مربوط به ساخت ساختمان امپایر استیت در منهتن نیویورک است که این عکس در سال 1930 زمانی که کارگران ساختمان مشغول کار بودند گرفته شد؛ این برج تا قبل از ساخت برج مرکز تجارت جهانی بزرگ ترین آسمان خراش دنیا بود که البته ساختمان مرکز تجارت جهانی هم در منهتن نیویورک است. امپایر استیت تنها در 14 ماه ساخته شد.

این پازل خیلی خیلی سخت هست ولی در نهایت یکی از بهترین پازل های عمرتان می شود.

 

 

 

#6 پازل 1000 تکه ترنم طرح ساعت BIG BEN

پازل 1000 تکه ترنم طرح ساعت BIG BEN مسترنکست

ویژگی ها (کیفیت چاپ عالی)
محتویات بسته (یک عدد پازل 1000 تکه، یک عدد کیسه پازل)
قیمت کمتر از 100000 تومان

این پازل بسیار زیبا است ولی سر هم کردن آسمان آن کار خیلی سختی است.

 

 

 

#5 پازل 1000 تکه ترنم طرح کوچه باغ

پازل 1000 تکه ترنم طرح کوچه باغ مسترنکست

ویژگی ها (شکیل، بسته بندی خوب)
محتویات بسته (به همراه یک عدد کیسه پازل راونزبرگر)
قیمت حدود 100000 تومان

این پازل یکی از مزایایش این است که در پشت پازل شماره هایی برای تکمیل پازل گذاشته شده است. و این میتواند به عنوان یک راهنمای عالی برای تازه کارها باشد.

 

 

 

#4 پازل 1000 تکه ایران پازل طرح لندن در زمستان

پازل 1000 تکه ایران پازل طرح لندن در زمستان مسترنکست

ویژگی ها (قیمت مناسب نسبت به محصولات مشابه)
سایر توضیحات ( دارای راهنمای عددی)
قیمت نزدیک 50000 تومان

این پازل که طرح شهر لندن را در فصل زمستان نشان می دهد، برای کسانی که دکوری رسمی می خواهند عالیست.

 

 

 

#3 پازل فلزی 7 تکه مدل 6204

پازل فلزی 7 تکه مدل 6204 مسترنکست

ویژگی ها (مستحکم و ماندگار)
قیمت کمتر از 50000 تومان

این پازل برای نوجوانان می تواند بسیار جذاب باشد و چون دفترچه ی راهنما ندارد آنها را به خلاقیت وادار می کند.

 

 

 

#2 پازل 24 تکه مدل سگ های نگهبان کد MO24

پازل 24 تکه مدل سگ های نگهبان کد MO24 مسترنکست

ویژگی ها (بی نظیر برای خردسالان و کودکان)
سایر توضیحات (پازل چوبی، بادوام و نشکن ،قابل شستشو)
قیمت کمتر از 50000 تومان

شاید تعجب کنید چرا این پازل 24 تکه را در رتبه دوم قرار دادم. باید به شما بگویم که اگر به دنبال یک پازل عالی برای کودکان و خردسالان هستید، این پازل محبوب ترین پازل از نظر کودکان است و رکورد بیشترین فروش دست آن است. پس اگر فرزند کوچک در خانواده دارید این پازل میتوانید یک هدیه عالی برای آن باشد. تا ضمن لذت بردن از حل آن، به رشد فکری و خلاقیت فرزندتان نیز کمک کنید.

 

 

 

#1 پازل 2000 تکه ادوکا مدل The Accolade E. B. Leighton

پازل 2000 تکه ادوکا مدل The Accolade E. B. Leighton مسترنکست

برند (ادوکا)
ویژگی ها (طرح از نقاشی معروف)
محتویات بسته (2000 تکه پازل)
قیمت بین 600000 تا 700000 تومان

پازل 2000 تکه «ادوکا» با رنگ‌بندی جذاب و طراحی منحصربه‌فردش نظر همگان را به سمت خود مجذوب می‌کند. پازل 2000 تکه‌ی « The Accolade E. B. Leighton» نمایی از مراسم اعطای لقب شوالیه را به تصویر می‌کشد. این پازل در بسته‌بندی 5/5 × 30 × 43 سانتی‌متری به وزن 1290 گرم قرار گرفته اما ابعاد خود پازل پس از ساخته‌شدن به 96 × 68 سانتی‌متر می‌رسد. کیفیت ساخت قطعات این پازل به‌گونه‌ای بوده که به‌راحتی می‌توانید آن را قاب کرده و بر روی دیوار اتاق یا محل‌کارتان قرار دهید. همچنین محصولات برند ادوکا را می‌توان به‌راحتی با چسب مخصوص چسب‌کاری کرده و دیگر نگران فاصله‌ی ایجاد شده بین قطعات نباشید. پازل 2000 تکه ادوکا هدیه‌ای دوست‌داشتنی و ماندگار است.

اینقدر این پازل عالی هست که حرفی برای گفتن ندارد. اگر به دنیاب پازل ها علاقه مند هستند و میخواهید یک پازل عالی داشته باشید در خرید این پازل شک نکنید.

 

خب تا اینجا ما 10 تا از محبوب ترین پازل های حال حاضر رو خدمتتون معرفی کردیم که امیدواریم از آن لذت برده باشید. ما هر ماه سعی میکنیم لیستمان را بروز کنیم و اگر مورد جذاب دیگری بود به لیستمات اضافه کنید. شماهم اگر پازل جذابی میشناسید لطفا در بخش نظرات آنها را برای ما و بقیه بازدیدکنندگان معرفی کنید. اگر هم سوالی در رابطه با خرید پازل دارید آن را با در میان بگذارید. تیم مسترنکست پاسخگوی سوالات شما عزیزان است.

 

برای بهبود عملکرد این مطلب امتیاز بدهید.
[کل: 1 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا